Podsumowanie tygodnia

week 37/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

W tym cyklu będę przedstawiać Wam najciekawsze artykuły, podcasty, zwroty i idiomy minionego tygodnia.

MONDAY

Poniedziałek lubię zacząć od lżejszego materiału. Jak pewnie wielu z Was już wie, nie jestem typem rannego ptaszka, więc na początek tygodnia dużo przyjemniej mi się słucha/ogląda nowe wiadomości, kiedy głowa i oczy są jeszcze zaspane. Dziś polecam poniższy TED talk:

Shari Davis podziela frustrację wielu ludzi związaną z marnowaniem środków z budżetu narodowego i opowie Wam co możemy z tym zrobić.

TUESDAY

We wtorek czas już na dłuższą prasówkę, wtedy najczęściej sięgam po artykuł z The Guardian, The New Yorker czy The New York Times. Dziś proponuję Vox, gdzie będziecie mogli przeczytać wywiad z Justusem, który idąc śladami Steva Jobsa, czy Marka Zuckerberga, codziennie zakłada ten sam strój.

WEDNESDAY

W środę skaczę do świata biznesu i wielkich korporacji, żeby trzymać rękę na pulsie. W końcu sama też mam małą działalność 🙂

Harvard Business Review prezentuje nam ciekawy artykuł, który na podstawie przykładów znanych firm opowiada jak z sukcesem wprowadzić zmiany w firmie.

THURSDAY

W czwartek potrzebuję chwili oddechu przed intensywną końcówką tygodnia, więc wtedy sięgam po idiom tygodnia. Dziś przedstawiam:

climb the corporate ladder – work your way up to higher positions in a company, czyli wspinać się po drabinie kariery.

Na przykład: He quickly climbed the corporate ladder to become CEO.

FRIDAY

Piątek to dzień poświęcony tematom prawniczym (uprzedzałam, że będzie intensywnie ;)). The Law Society Gazette zwraca uwagę jak w 3 prostych krokach odnaleźć się pracując na kontrakcie w nowym miejscu pracy. Myślę, że będą to informacje przydatne również dla osób wyjeżdżających w podróż służbową za granicę lub po prostu zmieniających pracę.

SATURDAY&SUNDAY

Weekend to czas mentalnego odpoczynku. Mózg potrzebuje trochę czasu, żeby przenieść informacje z pamięci krótkoterminowej do tej długoterminowej.

Polecam spacer, aktywność fizyczną, spędzanie czasu z rodziną. Jeśli czytacie czy oglądacie, to tylko dla przyjemności!