Podsumowanie tygodnia

week 39/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na kolejne podsumowanie tygodnia.

MONDAY

W tym tygodniu polecam TED talk na temat wykorzystania komórek macierzystych do walki z chorobami, w szczególności chorobami cywilizacyjnymi. Nabiha Saklayen mówi językiem przystępnym, więc nawet nie znając branżowego żargonu spokojnie zrozumiecie temat:

TUESDAY

We wtorek, tak jak w zeszłym tygodniu, pozostajemy w klimatach socjologicznych. Zapraszam na krótki artykuł o przyjaźni i roli przyjaciół w naszym życiu. Myślę, że w czasach pandemii możemy spojrzeć na ten temat również z nowej perspektywy.

WEDNESDAY

Biznesowa środa poświęcona jest dziś kwestii służby zdrowia w USA. Luis Alvarez twierdzi, że podstawowa opieka zdrowotna może i powinna odgrywać bardziej centralną rolę w amerykańskiej opiece zdrowotnej oraz, że takie działanie poprawi wyniki i zmniejszy koszty. Wiecej szczegółów w artykule.

Myślę, że warto przeczytać.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

crack the whipthreaten people to make them work harder, czyli gonić do roboty.

Na przykład: Joes father had to crack the whip to make him study harder.

FRIDAY

W prawniczym piątku zapraszam do przeczytania artykułu o cyfryzacji dużych projektów prawniczych. Björn Frommer opowiada o stale rosnącej liczbie spraw prawnych, nowych technologiach oraz swojej modułowej platformie chmurowej – JUNE.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek!