Podsumowanie tygodnia

week 43/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na krótkie podsumowanie tygodnia 😊

MONDAY

W dzisiejszym TED talk przedstawiam Ishę Datar, która opowie Wam o przełomowej technologii produkcji mięsa bez zabijania zwierząt. Już w 1931 roku Winston Churchill powiedział w wywiadzie dla The Strand Magazine: „Uciekniemy od absurdu hodowli całego kurczaka, aby zjeść pierś lub skrzydełko.” Dzięki hodowlom komórkowym jest to w końcu możliwe!

TUESDAY

Na wtorek proponuję ciekawy artykuł, o gigantycznym spisku oszustów reklamowych, którzy czerpią moc z baterii oraz dane użytkowników, wyświetlając ukryte reklamy wideo w aplikacjach na Androida. Polecam!

WEDNESDAY

W wiadomościach ze świata biznesu znajdziecie nowe spojrzenie na pracę w zespołach. Amy C. Edmondson and Ranjay Gulati opowiadają o tym jak tworzyć tymczasowe zespoły, które mogą zredukować biurokrację i szybko wykonać niezbędną pracę.

THURSDAY

W tym tygodniu mała kolekcja idiomów związanych ze świętem Halloween: idiom:

Po więcej informacji o historii Halloween oraz pomysłów na ten wyjątkowy wieczór zapraszam do posta z początku tygodnia 😊

FRIDAY

Tydzień kończymy prawniczym piątkiem, a w nim artykuł promujący czytanie kryminałów. Okazuje się, że mogą być nie tylko dobrą rozrywką, ale także wartościową lekturą dla prawników. Jako fanki zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych kryminałów, nie trzeba mnie zachęcać 😉

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, bawcie się dobrze w Halloween i do zobaczenia we wtorek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s