Podsumowanie tygodnia

week 45/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na świeże podsumowanie tygodnia.

MONDAY

W tym tygodniu chciałam skupić się na nowych rozwiązaniach i pobudzeniu kreatywności, ponieważ listopad jest dla mnie najtrudniejszym miesiącem w roku. Szaro-bura aura za oknem nie nastraja dobrze ani do tworzenia nowych materiałów ani nie dodaje energii do aktywności fizycznej. Dlatego w ten poniedziałek proponuję TED talk, w którym Bozoma Saint John, dyrektor ds. marketingu w Netflix proponuje, aby kierować się intuicją podczas podejmowania decyzji, co w praktyce pozwoli nam stać się kreatywnymi pionierami.

TUESDAY

Pozostając w temacie kreatywności i samorozwoju, we wtorek zapraszam na artykuł o tym jak nauka gry na instrumencie wpływa na strukturę mózgu, poprawiając pamięć, rozumowanie przestrzenne i umiejętności językowe Polecam!

WEDNESDAY

W środowym świecie biznesu przyglądamy się zagadnieniu jakim jest etyka w procesie tworzenia nowych technologii. Zazwyczaj postęp technologiczny wyprzedza zarówno rozważania o etyce, jak i prawo które tworzymy na podstawie tych rozwiązań. Czy jednak musi tak być? Zapraszam do lektury.

FRIDAY

W prawniczym piątku praktyczny poradnik dla asystentów prawnych. Czym kierować się przy wyborze ścieżki kariery? Jaki sektor wybrać? Jaki wpływ ma pandemia Covid-19 na pracę w tym zawodzie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie tutaj.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s