Podsumowanie tygodnia

week 47/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na nowe podsumowanie tygodnia.

MONDAY

Co by było, gdyby wszystko w twoim życiu było losowe: począwszy od jedzenia, które jadłeś, po rzeczy, które robiłeś i miejsca, do których podróżowałeś? Dziś zapraszam na TED talk, w którym informatyk Max Hawkins opowiada o tym jak stworzył algorytmy do podejmowania takich decyzji za niego i relacjonuje swoje doświadczenia z ostatnich dwóch lat. Dzieli się tym, jak rezygnacja z wyboru wysłała go na cały świat i otworzyła go na piękną złożoność i bogactwo życia. Polecam 😊

TUESDAY

„Od przybytku, głowa nie boli” – tak mawiało się w przeszłości. W dzisiejszych czasach, w których rządzą kapitalizm i konsumpcjonizm warto zastanowić się nad czym czy to przesłanie jest nadal aktualne. W ten wtorek polecam artykuł Amandy Mull, z którego dowiemy się jak ludzki mózg zmaga się z ogromem możliwości, które oferują zakupy przez internet.

WEDNESDAY

W sekcji biznes znajdziecie artykuł, który w prosty sposób przedstawia 3 najczęstsze błędy logiczne, które menedżerowie muszą przezwyciężyć, aby skutecznie budować kreatywność wśród pracowników. Zapraszam!

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

elephant in the room – a huge problem that no one wants to talk about, oczywisty problem, o którym się nie mówi.

Na przykład: The incident is something of an elephant in the room within our family.

FRIDAY

W prawniczym piątku przedstawiam artykuł Rachel Houghton, która podsuwa czytelnikom kilka porad na temat zarządzania projektem relokacji. W dobie pandemii Covid-19, wiele firm decyduje się na zmianę biura na mniejsze, więc temat jak najbardziej na czasie.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s