Podsumowanie tygodnia

week 49/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na nowe podsumowanie tygodnia.

MONDAY

Jako że sezon grzewczy w pełni, w tym tygodniu na poniedziałek polecam TED tak, w którym Kathy Hannun przedstawia nowe spojrzenie na ogrzewanie naszych domów. Zabiera nas w podróż dookoła planety, aby pokazać  niebezpieczeństwa współczesnego ogrzewania i oferuje bezpieczniejszą, przyjazną dla planety alternatywę, która wykorzystuje energię geotermalną znajdującą się tuż pod naszymi stopami. Zapraszam 😊

TUESDAY

Święta za pasem, więc wielu z nas będzie sobie dogadzać. Zanim sięgniecie po dokładkę z półmiska z wędlinami polecam krótki artykuł o tym dlaczego mięso nie powinno stanowić podstawy naszej diety. Warto przeczytać niezależnie od tego jaki styl odżywania preferujecie.

WEDNESDAY

W sekcji biznes znajdziecie artykuł, w którym autorzy zachęcają nas abyśmy w obliczu tak szybko zmieniającego się rynku pracy zadbali o tych pracowników, którzy zostali. Powinni zostać docenieni za to kim są i co wnoszą. Zamiast tego managerowie często zbyt wiele zaangażowania poświęcają na szukanie nowych pracowników, co czasem prowadzi do błędnego koła.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

game plan – plan of action or a strategy, czyli strategia działania.

Na przykład: We need a new game plan for the upcoming season.

FRIDAY

W prawniczym piątku zapraszam na krótki artykuł, w którym Fiona Lyon tłumaczy jak traktować zarobki po separacji małżonków. Liczba separacji i rozwodów stale rośnie, więc temat jak najbardziej na czasie.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s