Podsumowanie tygodnia

week 50/2021

news
Christmas
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Kochani zapraszam na ostatnie podsumowanie tygodnia w tym roku. 🎄🎉🎁

MONDAY

Aby powoli wprawić się w świąteczny nastrój, w tym tygodniu na poniedziałek polecam TED talk, w którym Jose Miguel Sokoloff opowiada o tym jak kreatywne, powitalne wiadomości pomogły tysiącom partyzantów zdecydować się odłożyć broń i wrócić do domu na święta. Zapraszam 😊

TUESDAY

Święta większości z nas kojarzą się z czasem spędzonym w dużym rodzinnym gronie. Kiedy słyszymy, że ktoś będzie spędzał święta sam, często instynktownie robi nam się smutno, a czasem nawet zapraszamy taką osobę na kolację Wigilijną. Dziś proponuję Wam artykuł, który pokazuje, że to co nam może wydawać się troską o drugą osobę, inni mogą odebrać jako narzucanie się i uprzykrzanie życia. Poznajcie Joela i jego wymarzony sposób na spędzanie Świąt Bożego Narodzenia.

WEDNESDAY

Czy kupiliście już wszystkie świąteczne prezenty? Jeśli nie, to w tym tygodniu w sekcji biznes zapraszam Was na zakupy przyszłości! Znajdziecie tu dziś artykuł Marka Ellwooda, w którym opowiada jak marki takie jak Gucci, Balenciaga i Burberry rozkręcają modę i sprzedają ubrania i akcesoria, których nigdy nawet nie założysz. Przynajmniej nie w świecie materialnym.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

good things come in small packages – often the things that have the most value or quality are small, czyli małe jest piękne (dosł. dobre rzeczy przychodzą w małych opakowaniach).

Na przykład: This charming studio appartment proves good things come in small packages.

FRIDAY

W prawniczym piątku zapraszam na artykuł o głośnej sprawie zegarków Apple Watch. Apple Inc. zostało pozwane po tym jak kilku klientów zraniło się szkłem zegarka, które podniosło się w skutek spuchnięcia baterii. Klienci twierdzą, że w zegarkach o tak smukłej obudowie nie ma wystarczająco dużo miejsca na baterię, która zwiększa objętość po pewnym czasie używania . Czy Apple wiedziało o tym błędzie technicznym i celowo go zignorowało? Sprawdźcie sami 😊

Dziękuję Wam za ten cały wspaniały rok razem, do zobaczenia w 2022 🙋‍♀️✨

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s