Podsumowanie tygodnia

week 4/2022

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na świeże podsumowanie tygodnia.

MONDAY

Szukasz nowych ciuchów na wyprzedażach? Może zainspiruje Cię ten TED talk o modzie cyfrowej: nowym, dziwnym i fantastycznym świecie mody zaprojektowanym dla naszych rzeczywistości wirtualnych. W tym tygodniu zapraszam do obejrzenia Gali Mariji Vrbanic, liderki w tej rozwijającej się dziedzinie, która pokaże, co możesz nosić w swoich kanałach cyfrowych – na TikToku, Instagramie czy w Metawszechświecie (Facbooku). Zobacz jakie możliwości oferuje ten nowy świat 😊

TUESDAY

We wtorkowej sekcji ciekawych artykułów polecam Scientific American, w którym Richard Panek pisze o wystrzelonym w przestrzeń kosmiczną pod koniec 2021 roku teleskopie Webba i wyzwaniach, które stoją przed jego twórcami. Jakie wieści przyśle nam z dalekiego kosmosu, jak myślicie?

WEDNESDAY

W tym tygodniu w biznesową środę zapraszam na podcast, w którym profesor z Harvard Business School, Mike Toffel oraz Joey Zwillinger, współzałożyciel marki Allbirds rozmawiają o rosnącym wpływie branży modowej na środowisko i jego negatywnych skutkach.

Allbirds to amerykańska marka produkująca ubrania i obuwie, z przyjaznych dla środowiska naturalnych materiałów. Są jeszcze mało znani w Polsce, jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają buty sportowe z wełny merynosa zajrzyjcie na Allbirds.

Polecam!

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

glass ceiling – an unofficial or social barrier to advancement in a profession, czyli szklany sufit.

Na przykład: She crushed the glass ceiling to be the first woman president.

FRIDAY

Jako że zmiany klimatyczne nadal dominują w nagłówkach gazet, zajmując centralne miejsce na niedawnym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, dziś w prawniczym piątku zapraszam na artykuł o przyszłości sektora prawnego w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatu.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s