Podsumowanie tygodnia

week 5/2022

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na najnowsze podsumowanie tygodnia.

MONDAY

Co by było, gdybyśmy mogli wykorzystać fale mózgowe do leczenia choroby Alzheimera? W dzisiejszym TED talk profesor i neurobiolog Li-Huei Tsai szczegółowo opisuje obiecujące, nowe podejście do sztucznego stymulowania fal mózgowych gamma za pomocą terapii światłem i dźwiękiem, w celu zwiększenia łączności i synchronizacji oraz opóźnienia wystąpienia tej śmiertelnej choroby. Wykazano już, że ta nieinwazyjna terapia działa na myszach – teraz przechodzi do badań klinicznych na ludziach. Mam nadzieję, że ta metoda ma potencjał, aby zapoczątkować lepsza przyszłość dla 50 milionów ludzi na świecie, którzy są dotknięci tą chorobą. Zapraszam 😊

TUESDAY

W tym tygodniu we wtorek polecam ciekawy artykuł o eksperymencie podczas którego profesor poprosił swoich studentów, aby zrezygnowali z używania swoich telefonów komórkowych na 9 dni, a następnie napisali o swoich doświadczeniach. Jesteście ciekawi jakie były wyniki?

WEDNESDAY

W sekcji biznes w tym tygodniu polecam szybki rzut oka za granicę, gdzie podobnie jak w Polsce ceny energii elektrycznej rosną w ekspresowym tempie.

Polecam!

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

golden handcuffs – special benefits offered to keep an employee from leaving, czyli finansowa zachęta do utrzymania zatrudnienia w jakiejś firmie.

Na przykład: They hired her with a pair of golden handcuffs.

FRIDAY

Na koniec tygodnia, w prawniczym piątku zapraszam na artykuł ze świeżym spojrzeniem na kryptowaluty. Coraz więcej firm i krajów decyduje się na zakaz obrotem tym środkiem płatniczym, co wraz z katastrofalnym spadkiem cen, prawie wymazuje zyski rynkowe. Jaka przyszłość czeka Bitcoin, Dodcoin i inne? Zobaczcie sami.

To był dla mnie bardzo intensywny tydzień, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym, dziekuję Wam za dobrą energię i do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s