Podsumowanie tygodnia

week 6/2022

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na świeże podsumowanie tygodnia.

MONDAY

W dzisiejszym TED talk przedstawiam Wam Lindy Cliatt-Wayman. Kiedy objęła stanowisko dyrektor w upadającym liceum w północnej Filadelfii była zdeterminowana, aby działać według prawa. Wkrótce jednak zdała sobie sprawę, że praca w szkole jest bardziej złożona, niż na początku myślała. W tym wideo dzieli się trzema zasadami, które pomogły jej zmienić trzy szkoły oznaczone jako „mało efektywne i bardzo niebezpieczne”. Jej nieustraszona determinacja, by przewodzić – i kochać uczniów, bez względu na wszystko – może być wzorem dla liderów we wszystkich dziedzinach. Zapraszam 😊

TUESDAY

Jeśli czujecie się przytłoczeni nadawanymi zewsząd negatywnymi treściami, zapraszam na garść optymistycznych wiadomości ze świata 😄👍!

WEDNESDAY

Wielu z nas doświadcza wypalenia zawodowego w pewnym momencie swojego życia. Musimy wtedy stawić czoło trudnej decyzji – tkwić w znanym miejscu, które pomimo minusów często daje nam poczucie bezpieczeństwa, czy zrobić krok w nieznane i zacząć coś zupełnie nowego. Dziś w sekcji biznes polecam artykuł, którym znajdziecie 6 typowych objawów świadczących o tym, że jesteście gotowi na nowe.

Zapraszam.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

golden handshake – large amount of money paid as an incentive for early retirement, czyli wysoka odprawa.

Na przykład: The new owners offered the CFO a golden handshake.

FRIDAY

Dziś w prawniczym piątku zapraszam na artykuł o niezbędnych krokach, które powinny podjąć firmy, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w czasach pandemii. Nieodpowiednia polityka dotycząca chorób zakaźnych i planów reagowania związanych z koronawirusem może narazić firmy na szereg problemów prawnych związanych z zasobami ludzkimi, w tym odszkodowania pracownicze, naruszenie prywatności, dyskryminację, nieuczciwe praktyki pracy i pozwy o zaniedbanie! Czy firmy, w których pracujecie dbają o Was odpowiednio?

To był dla mnie bardzo intensywny tydzień, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym, dziękuje Wam za dobrą energię i do zobaczenia w poniedziałek. 🙋‍♀️😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s