Podsumowanie miesiąca

month 09/2022

Tak jak obiecałam, wracam do regularnego pisania bloga i aktywności w mediach społecznościowych, ale ze względu na dużą ilość zajęć, nie będę publikować tak często jak przed wakacjami. Podsumowanie tygodnia zamienia się zatem w podsumowanie miesiąca.

W tym miesiącu skupiłam się na tematyce związanej z jazdą na rowerze. Poniżej znajdziecie materiały pokazujące ten temat z różnych perspektyw. Miłej lektury.

It’s good to be back 🙂

VIDEO

Dziś wyjątkowo nie prezentuję kolejnego TED talk, ale materiał wideo oraz cały kanał na youtube poświęcony planowaniu przestrzeni i architekturze w miastach. W tym konkretnym odcinku dowiecie się, co sprawia, że holenderskie miasta, w szczególności Amsterdam, są najbardziej przyjazne rowerzystom.

Polecam!

ARTICLE

Jazda na rowerze w mieście wielu z nas kojarzy się ze stresem oraz niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Okazuje się, że nawet w krajach bardziej rozwiniętych niż Polska, niektórzy rezygnują z dwóch kółek i przesiadają się do czterech lub zamieniają rower na komunikację miejską. Tu znajdziecie artykuł, w którym Brytyjczycy podają powody dla których rezygnują z jazdy na rowerze. 😔🚴‍♂️

Zapraszam!

BUSINESS NEWS

We Francji, z kolei, rząd zamierza zachęcać ludzi, żeby wybierali rower zamiast samochodu. Dziś w kolumnie biznesowej przedstawiam artykuł o tym jak Francuzi zwiększą wydatki na ten cel do 249 milionów dolarów rocznie. W artykule znajdziecie więcej informacji o planie Velo. Polecam 😊

IDIOM OF THE MONTH

W tym miesiacu przedstawiam idiom:

to back pedal – to change your opinion to the complete opposite, czyli w wycofać się, spuścić z tonu.

Na przykład: The actor had to backpedal when he let slip a racist remark during the press conference.

Wszyscy wiemy, że jazda na rowerze jest świetną formą ćwiczeń, korzystną zarówno dla umysłu, jak i ciała. Różne badania wykazały, że jazda rowerem do pracy lub szkoły znacznie poprawia kondycję i pomaga utrzymać zdrową wagę. Jazda rowerem zamiast samochodem to również opcja ekologiczna. Jednak według British Social Attitudes Survey wydanego w sierpniu 2017 roku, 59% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem „Jest dla mnie zbyt niebezpieczne, aby jeździć rowerem po drogach”. Jak więc reforma prawna może pomóc nam wyjść i poruszać się na rowerach? W kolumnie prawniczej znajdziecie artykuł z pomysłami ekspertów jak zmienić sytuację.

Zapraszam😊

Dziękuję Wam za ten miesiąc, do zobaczenia z nowymi tematami w październiku. 😀👋

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s