Podsumowanie miesiąca

month 1/2023

Styczeń dla wielu z nas jest miesiącem, w którym robimy plany i postanowienia na nadchodzący rok, dlatego w tym podsumowaniu miesiąca proponuję materiały związane z planowaniem, motywacją oraz stawianiem i osiąganiem celów. Zapraszam 😊🎉🥂❄️

VIDEO

W tym miesiącu proponuję TED Talk, w którym Richard St. John w typowym dla siebie stylu przypomina nam, że sukces nie jest ulicą jednokierunkową, ani drogą szybkiego ruchu, ale ciągłą podróżą. Wykorzystuje historię rozwoju i upadku swojej firmy, aby zilustrować cenną lekcję – kiedy przestajemy próbować, ponosimy porażkę.

Polecam!

ARTICLE

Plany, cele, motywacja – oczywiście to wszystko jest ważne jeśli chcemy osiągnąć sukces. Jednak jednym z najważniejszych czynników jest – szczęście. Ludzie nie lubią myśleć, że sukces jest poza ich kontrolą, ale prawda jest taka, że przypadek i zbiegi okoliczności mogą mieć większy udział w naszych karierach niż nam się wydaje. Po więcej kliknij tutaj.

Zapraszam!

BUSINESS NEWS

W tym miesiącu w sekcji biznes zapraszam na artykuł poświęcony relacji SUKCES – SATYSFAKCJA. Wielu profesjonalistów odnoszących sukcesy musi walczyć o to, by cieszyć się swoimi osiągnięciami. A to wszystko przez ośrodek nagrody w naszych mózgach. Neuroprzekaźnik dopamina, napędza nas do osiągania celów i nagradza nas wielkim poczuciem przyjemności, kiedy to robimy. Jednak ta przyjemność jest krótkotrwała, ponieważ nasze mózgi są tak skonstruowane, że szukają równowagi w skrajnych stanach emocjonalnych. To pozostawia nas z pustką i chęcią powtarzania tego, co przyniosło nam przyjemność. Większość z nas intuicyjnie wie, że szczęścia nie osiągniemy poprzez pogoń za pieniędzmi, statusem czy sławą, ale często nie możemy powstrzymać się od prób. Jeśli naprawdę chcesz poczuć trwałą satysfakcję, będziesz musiał na nowo nauczyć się swojego podejścia do jej poszukiwania. Zapraszam na artykuł w, którym znajdziecie kilka strategii jak to osiągnąć.

IDIOM OF THE MONTH

W tym miesiącu przedstawiam idiom:

success has many fathers, failure is an orphan – people are quick to associate themselves with successful ventures and distance themselves from failures, czyli sukces ma wielu ojców.

Na przykład:

A: „All the people who were so excited about this project in the beginning now act like they’ve never even heard of it.”

B: „Well, success has many fathers, failure is an orphan.”

W styczniowej sekcji prawnej zapraszam na krótki artykuł, w którym znajdziecie kilka porad kluczowych dla rozwoju dobrze prosperującej kancelarii prawnej od podstaw. Jest krótko, zwięźle i treściwie.

Zapraszam😊

Dziękuję Wam za ten miesiąc, do zobaczenia z nowymi tematami w lutym. 😀👋

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s