Podsumowanie tygodnia

week 9/2022

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na podsumowanie kolejnego tygodnia, w którym trwa rosyjska napaść na Ukrainę.

MONDAY

W jaki sposób rodzice chronią swoje dzieci i pomagają im ponownie poczuć się bezpiecznie, gdy ich domy są rozrywane na strzępy przez wojnę? W tym dzisiejszym TED talk psycholog Aala El-Khani dzieli się swoją pracą, jak wspiera i jednocześnie uczy się od – rodzin uchodźców dotkniętych wojną domową. Pyta także jak możemy pomóc tym kochającym rodzicom dać swoim dzieciom ciepłe, bezpieczne rodzicielstwo, którego najbardziej potrzebują. Zapraszam.

TUESDAY

W tym tygodniu polecam artykuł o wyjątkowym kraju – Szwajcarii. Czy wiedzieliście, że Szwajcaria ma oszałamiająco wysoki wskaźnik posiadania broni, ale w przeciwieństwie do USA, masowe strzelaniny są tam rzadkością. Jeśli jesteście ciekawi jak to możliwe zajrzyjcie tutaj.

WEDNESDAY

Powszechnie wiadomo, że nasze doświadczenia psychiczne i fizyczne są często ściśle powiązane. Dziś w sekcji biznes zapraszam na artykuł, w którym autor dzieli się wynikami badań, które przedstawiają to połączenie w skali makro. Szczególnie w okresie spowolnienia gospodarczego pracodawcy powinni podjąć kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa finansowego pracowników, poczucia sprawczości i kontroli oraz innych czynników, które mogą prowadzić do udręki psychicznej, a tym samym fizycznej.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

heads up – to inform or warn about something beforehand, czyli ostrzeżenie z wyprzedzeniem.

Na przykład: Please give me a heads up if there is any change.

FRIDAY

Na dzisiejszy prawniczy piątek proponuję artykuł Jasona Bisnoffa, w którym omawia sankcje związane z wykluczeniem Rosji z systemu SWIFT oraz o tym jak prezydent Joe Biden balansuje na linie starając się jednocześnie ukarać Rosję i nie zaszkodzić swoim sprzymierzeńcom z Europy zachodniej.

Artykułu możecie również posłuchać, zapraszam tutaj.

Dziękuję Wam za ten tydzień, do zobaczenia w poniedziałek, oby był lepszym dniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s