Podsumowanie tygodnia

week 40/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na świeże podsumowanie tygodnia.

MONDAY

Czy Tobie też najlepsze pomysły przychodzą do głowy pod prysznicem? Dzieje się tak, ponieważ kiedy nasze ciało wykonuje proste manualne czynności, nasz mózg może zająć się rozwiązywaniem problemów i tworzeniem nowych projektów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obejrzyj TED talk, w którym Manoush Zomorodi omawia zalety nudzenia się, zjawiska bardzo niedocenianego w obecnych zabieganych czasach.

TUESDAY

We wtorek zapraszam na dłuższy artykuł o spisku cukrowym. Tak, celowo użyłam tak mocnego słowa, ponieważ związek po między spożyciem cukru, a chorobami cywilizacyjnymi negowany był przez kilkadziesiąt lat, a naukowiec, który go odkrył – John Yudkin – był wyśmiewany, zaś jego odkrycia kamuflowane. Intryga w świecie nauki, z korupcją w tle, polecam!

WEDNESDAY

W środowym świecie biznesu nowe spojrzenie na powrót do pracy w biurze po pandemii. Jak będziemy pracować, jakie rozwiązania będą najbardziej popularne? Zobaczcie sami. Jeśli wolicie format audio, możecie posłuchać zamiast przeczytać, nagranie umieszczone jest pod pierwszym paragrafem.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

cream of the crop – the best person in a group, czyli najlepsza osoba/czołówka.

Na przykład: Google hires the cream of the crop graduates.

FRIDAY

Ten tydzień kończymy krótkim tekstem o prawach kobiet z ciąży. Myślę, że jest interesujący nie tylko dla przyszłych mam 😊

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s