Podsumowanie tygodnia

week 46/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na kolejne podsumowanie tygodnia.

MONDAY

Podejrzane połączenia telefoniczne, fałszywe strony internetowe czy spam e-maile zawierające ckliwe prośby od domniemanego przyjaciela potrzebującego wsparcia finansowego – to tylko kilka przykładów różnych form oszustw wymierzonych w szczególności w osoby starsze. Jako że technologia staje się coraz bardziej wyrafinowana, podatność na sztuczki i oszustwa będzie rosła – bez względu na wiek i intelekt danej osoby. Dlatego dziś zapraszam na TED talk, w którym Jane Walsh zwraca uwagę na wzrost tych drapieżnych przestępstw, opowiada o tym dlaczego często pozostają one niewykryte i radzi jak możesz chronić siebie i swoich bliskich przed manipulacją.

TUESDAY

Na wtorek proponuję ciekawy artykuł, o tym jak ćwiczenia fizyczne wpływają na naszą kondycję psychiczną, pracę naszego mózgu i samopoczucie. Zdecydowanie zachęca, żeby ruszyć się z kanapy. Polecam!

WEDNESDAY

W wiadomościach ze świata biznesu kontynuujemy motyw samorozwoju i pracy nad dobrymi nawykami. W tym tygodniu artykuł, w którym znajdziecie 3 proste triki, które pomogą Wam usprawnić zdolność krytycznego myślenia. Myślę, że to ważny temat, któremu poświęca się zdecydowanie zbyt mało uwagi.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

dead wood – someone or something that is no longer useful, czyli nieproduktywna, zbędna osoba lub rzecz.

Na przykład: She cleared out the dead wood as soon as she took over.

FRIDAY

W prawniczym piątku artykuł o głośnej sprawie wypadku na planie filmowym westernu Rust. Halyna Hutchins, która pracowała na planie jako reżyser fotografii, zmarła 21 października po tym, jak aktor Alec Baldwin wystrzelił z broni palnej podczas ćwiczenia techniki wyciągania broni. Reżyser filmu, Joel Souza, który stał za Halyną również został ranny.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s