Podsumowanie miesiąca

month 11/2022

Kochani, powoli zbliżamy się do końca roku. Zapraszam Was na krótkie podsumowanie wydarzeń z listopada:

VIDEO

W tym miesiącu proponuję materiał wideo poświęcony przygotowaniom do mistrzostw świata w piłce nożnej, które w tym roku odbywają się w Katarze. Większość osób na pewno wie o tym, że Katar jest państwem, w którym nie respektuje się praw człowieka, nie wspominając już o prawach kobiet. Niewielu z nas jednak ma świadomość ile ofiar pochłonęła budowa obiektów sportowych czy baz noclegowych. Nie jest dla mnie zrozumiałe, że w 21 wieku zgadzamy się przyznać prawo do organizacji tak wielkiego wydarzenia państwu, które jest zaprzeczeniem podstawowych wartości wyznawanych w krajach demokratycznych. Ten fakt pokazuje światu, że za odpowiednią cenę Europa może przymknąć oko na bardzo wiele nieprawidłowości.

Polecam!

ARTICLE

Kolejnym ważnym wydarzeniem, które odbywa się w listopadzie, są obchody święta Dziękczynienia w USA. Thanksgiving zazwyczaj kojarzy nam się ze zgromadzeniami, którym towarzyszy rodzinna atmosfera, pieczony indyk i ciasto z orzechami pekan. W tym roku chciałabym jednak zwrócić Waszą uwagę na artykuł, w który ostrzega, że wirus ptasiej grypy jest nadal bardzo aktywny i niestety w tym roku więcej indyków zostało uśmierconych z powodu wirusa niż trafiło na świąteczne stoły.

Sytuacja jest niepokojąca, a więcej o jej przyczynach znajdziecie tutaj.

Zapraszam!

BUSINESS NEWS

W tym miesiącu w sekcji biznes zapraszam na artykuł poświęcony kryzysowi w firmie Twitter. Nowy szef – Elon Musk wprowadza tam kolejne rewolucyjne pomysły, zapominając chyba troszkę, że koncerny z branży IT, w szczególności te z Doliny Krzemowej, rządzą się innymi prawami niż firmy z branży mediów społecznościowych, i to co jednych może doprowadzić do sukcesu, innych postawi na skraju działalności. Polecam 😊

IDIOM OF THE MONTH

W tym miesiącu przedstawiam idiom:

to go cold turkey – to stop doing or using something quickly and without preparation, czyli rzucić coś z dnia na dzień.

Na przykład: After many years of smoking, one day he went cold turkey and just quit.

Po święcie Dziękczynienia przychodzi czarny piątek, czyli dzień, w którym sklepy kuszą nas niższymi cenami i rozmaitymi okazjami. Jak nie dać się oszukać lub nie paść ofiarą przestępstwa? Odpowiedź znajdziecie w sekcji prawnej.

Zapraszam😊

Dziękuję Wam za ten miesiąc, do zobaczenia z nowymi tematami w grudniu. 😀👋

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s