Podsumowanie tygodnia

week 42/2021

news
podsumowanie tygodnia
angielski
artykuł
TED talk
idiom
legal
business

Zapraszam na kolejne podsumowanie tygodnia.

MONDAY

W dzisiejszym TED talk przedstawiam dr. Helen Czerski, która opowie Wam o innej stronie fizyki. Przedmiot, który większości z nas kojarzy się z nudnymi lekcjami w szkole i bardzo trudnymi zagadnieniami, ma też zupełnie inne oblicze. Praktyczna strona fizyki jest zabawna i może obudzić w nas dziecięcą ciekawość poznawania świata 😊

TUESDAY

Na wtorek proponuję praktyczny artykuł, w którym znajdziecie kilka prostych ćwiczeń na ramiona i odcinek szyjny kręgosłupa. Jeśli dużo pracujecie przy komputerze i czujecie, że Wasze mięśnie są spięte, a Wasza postawa zaczyna przypominać bardziej Dzwonnika z Notre Dame niż greckiego Apollo, czas wstać zza biurka i trochę się poruszać. Polecam!

WEDNESDAY

W wiadomościach ze świata biznesu znajdziecie dziś ciekawy artykuł, z którego dowiecie się jak inwestycje w nowe technologie pomagają, w szczególności średniej wielkości firmom, odbić się od dna i wrócić do gry w post-lockdownowej rzeczywistości.

THURSDAY

W tym tygodniu przedstawiam idiom:

cut a deal – to reach an agreement, czyli zawrzeć kontrakt, dobić interesu.

Na przykład: Her agent cut a deal giving her 30% of the profits.

FRIDAY

W prawniczym piątku artykuł o tym jak rządowe programy reagowania na Covid nieumyślnie stworzyły bezprecedensowe możliwości oszustw. Dopiero teraz potencjalna skala tych oszustw zaczyna wychodzić na jaw.

Dziękuję Wam za kolejny udany tydzień, do zobaczenia w poniedziałek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s